Meditacija. Atrodo dauguma ADHD žmonių yra alergiški šiam žodžiui. Tie, kas neįsivaizduoja kasdienos be adrenalino dozės, sunkiai įsivaizduoja save ramiai sėdint lotoso poza.

Didžioji paslaptis yra ta, kad visai nebūtina atsisėsti ar nustoti judėti, kad teisingai atliktumėme meditaciją (ramybės praktiką). Nors daugeliui ADHD atrodo, kad jų mintys yra per daug perpildytos, kad būtų galima ramiai išbūti su viena mintimi ar lėtesniu srautu. Tie kurie bandė, ne kartą savimi nusivylė ir pagalvojo, kad tokie lėti dalykai labiau trikdo ir erzina, nei padeda.

Vis dėl to, meditacija yra svarbi ADHD žmoniems. Kodėl?

Dažnas priprantame prie adrenalino, kuris garantuoja jaudulį ir pažadina mieguistas smegenis. Žinote, kas tada nutinka? Ogi, sąmoningai negalvodami ir nesirinkdami, tvarkome savo gyvenimą taip, kad nuolat įvyktų kokia nors krizė. Gąsdiname save (laukdami iki paskutinės minutės, kol ką nors padarysime) ir vis kurstome jaudulį.

Esame priklausomi nuo dramų. Kodėl? Nes tai stimuliuoja.

Kad gyvenimas nepataptų melodrama, vertėtų išmokti praktikų, kurios bent kažkiek sulėtina mintis ir leidžia bent trumpam pabūti ramesnėje būsenoje.

ADHD asmenys tampa priklausomi nuo adrenalino. Tačiau tokios streso injekcijos turi pasekmių organizmui. Kai patiriame stresą, antinksčių hormonai padidina širdies ritmą, kraujospūdį ir cukraus kiekį kraujyje. Jie taip pat slopina imuninę sistemą. Adrenalino addict iš esmės moka už susikaupimą didelę kainą. Taip, kelias valandas būsime susikaupę ir produktyvūs, taąiau vėliau krisime iššekę ir jausdami didelį nerimą ir stresą.

Bet vis dėl to ADHD žmoniems (suaugusiems ir mažiems) įmanoma turėti ramų, tyrų protą. Kaip ramybės praktika gali padėti ADHD?

Štai mažas gidas, kuris gali padėti visur skubančioms smegenims kiek pailėsti.

1Pasakykite sau tūkstantį kartų, kad ši praktika yra tam, kad ja mėgaučiaus ir iš jos kažką apie save naujo sužinočiau. Nėra blogų būdų, kaip tai daryti, svarbu savęs nevertinti.

2 Įsitaisykite patogiai. Daugelis meditacijos knygų ir mokytojų įspėja, kad nereikėtų pernelyg patogiai įsitaisyti, nes galite užmigti. Vis dėl to, jei ADHD asmuo užmiego, tikriausiai jam trūksta miego. Jei atsipalaidavote tiek, kad užmigote… puiku! Ramybės praktika pavyko.

3 Raskite savo komforto zoną. Kiekvienas ADHD asmuo jaučiasi patogiai skirtingose pozicijose. Jei tai stovėjimas ant galvos – puiku. Jei gulint lovoje – taip pat puiku. Tik Jūs žinote, kas Jums tinka.

4 Lėtai, tolygiai kvėpuokite. Nesijaudinkite, jei pradėsite nekvėpuodami. Kai atsipalaiduosite, kvėpavimas natūraliai sulėtės.

5 Prieš ramybės praktiką skirkite laiko nusiraminti. Tam gali padėti karšta vonia arba raminančios muzikos klausymasis. Nustatykite laikmatį, kad galėtumėte atlikti nusiraminimo ritualą. Padėkite į šalį planšetę ir darbų sąrašą; apsirenkite patogiais drabužiais. Tai gali padėti.

6 Jutiminės patirtys gali padėti pereiti iš vienos psichinės būsenos į kitą. Galite užsidėti specialią kepurę, nusiauti avalynę, atsisėsti ant specialios kėdės arba įsijungti tam tikrą muziką, kad galėtumėte lengviau pereiti į ramybės praktiką.

7 Pasirinkite sau dėmesio centrą, ką nors, ko klausysitės ar žiūrėsite medituodami. Kai kurie susitelkiaį savo kvėpavimą, kiti mintyse kartoja žodį ar frazę. Kiti žiūri į tašką ant sienos ar bet kokį daiktą. Taip pat galite naudoti vizualinį dėmesį,kaip žvakės liepsną.

8 Taip pat galite sutelkti dėmesį į muziką. Bet kokia instrumentinė lengvai padeda įsijausti į žodžius.

9 Kai kuriems puikiai sekasi sėdėti ar gulėti, tačiau daugelis iš mūsų tampa neramūs, kai iš mūsų reikalauja ilgesnį laiką būti ramiai. Nereikalaukite to iš savęs. Kiek tą kartą galite išbūti ramūs, tiek ir būkite.

10 Judanti meditacija yra tokia pat gera kaip ir sėdima. Ji yra geresnis pasirinkimas aktyviam ADHD protui. Meditacijai galite pasirinkti paprastą veiklą. Pavyzdžiui, vaikščiojimą.

11 Praktika. Yra labai svarbu nenustot tai daryti ir stengtis, net kai protas ir priešinasi ramybei. Medituoti patapts vis lengviau. Raktas į sėkmę – imtis jos mažais kąsneliais. Medituokite po penkias minutes kelis kartus per dieną. Kai taps patogiau tai daryti, natūraliai norėsis pailginti ramybės trukmę.

13 Prisiminkite, kodėl medituojate ne tam, kad išvalytumėte protą, bet kad atsitrauktumėte nuo triukšmo ir sutelktumėte dėmesį į pasirinktą objektą

14 Padarykite tai rutina. Taip, ADHD žmoniems kyla sunkumų laikytis rutinos, bet yra jei tai pataps malonumu, natūraliai ramybės būsena pataps gražiu įpročiu, kuris kelia malonius jausmus.

Ramybės praktika neturi kelti kaltės jausmo ar priminti nesėkmę. Jei vieną dieną nepavyko ar pamiršote, nepykte ant savęs. Pabandykite sekančią dieną ir kaskart nusiteikus ramybei, girkite save, kad, net jei dar nespėjote nurimti. Ši praktika moko ir džiaugtis mažomis pergalėmis, o ADHD maksimalistam tai labai būtina.

0 Shares:
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

You May Also Like