Trumpai apie ADHD koučingą.

ADHD koučingas yra individualus bendradarbiavimas, skirtas asmenims, turintiems dėmesio stokos hiperaktyvumo sutrikimo (ADHD), siekiant geriau suprasti ADHD unikalias savybes ir išmokti veiksmingų strategijų, kaip tvarkytis su kasdieniniais iššūkiais.

Žmonės dažnai renkasi koučingą kaip ADHD (su)valdymo priemonę, nes koučingas pasižymi optimistiniu, stiprybėmis pagrįstu ir į sprendimus orientuotu požiūriu, bei siūlo alternatyvą. Kokia? Šis asmeninių stiprybių ir kompetencijų akcentavimas turi didelį atgarsį tarp asmenų, ieškančių kūrybiškesnio būdo į gerą savijautą bei pergales. Vietoj to, kad klientai jaustųsi apibrėžti ar apriboti savo ADHD simptomų, koučingas skatina juos pačius spręsti apie ką ši ADHD kelionės.

Be to, koučingas suvokiamas kaip bendras koučerio ir kliento darbas, kuriame klesti abipusis pasitikėjimas ir supratimas. Tokia partnerystės dinamika leidžia asmenims tyrinėti savo iššūkius ir siekius palankioje ir nesmerkiančioje aplinkoje, o tai padeda geriau pažinti save ir įžvelgti savo siekius.

Koučingas įgalina asmenis užimti aktyvią poziciją, valdant savo ADHD. Užuot fiksavę problemas, klientai yra skatinami prisijaukinti paprastesnį, į sprendimus orientuotą mąstymą, kad galėtų kurti praktines įveikos strategijas, pritaikytas jų unikaliems poreikiams.

Kaip tai veikia?

Sesijų metu: koučeris ir klientas dirba kartu (iš tikro dirba klientas, o koučingo specialistas užduoda klausimus, kur atsakymai lydi į vienokį ar kitokį kliento aiškumą), kad išsiaiškintų kliento stiprybes ir poreikius, nusistatymus ir veikimo modelius (paternus), nustatytų konkrečius tikslus ir susikurtų veiksmingas strategijas jų pasiekimui.

Aiškumo paieškos: Sesijos metu klientas tyrinėja savo mintis, emocijas, įsitikinimus ir veiksmus, siekdamas gilesnio supratimo apie tai, kaip ADHD veikia jo kasdieninį gyvenimą.

Veiksmų planavimas: klientas PATS kurią veiksmų planą, skirtą įveikti konkrečius iššūkius.

Idividualumas: kiekviena sesija yra pritaikyta kliento individualiems poreikiams ir tikslams.

Laikas: sesijos trunka apie šešiasdešimt minučių, suteikiant pakankamai laiko gilinimuisi į temą ir veiksmų planavimui.

Kam gali būti naudingas ADHD koučingas?

Asmenim, kuriems yra diagnozuotas ADHD ir siekia geriau suprasti savo sutrikimo įtaką ir įveikti kasdieninius iššūkius. Tėvai, norintys išmokti veiksmingų strategijų, kaip padėti savo vaikams, turintiems ADHD, sėkmingai tvarkytis su mokykla, namų darbais ir socialiniu gyvenimu. Paaugliai ir suaugusieji, kurie nori perprasti, kaip veikia ADHD smegenys, kad galėtų produktyviai dirbti be perdegimų, tausojant jautrią nervų sistemą.

Tai partnerystė

Dirbsime kartu ties tuo, kas jums svarbiausia, kaip lygiaverčiai partneriai. Koučingas – tai bendradarbiavimas, o ne nurodinėjimas, kas jums geriausiai tinka. Kažkas, kas jus supranta. Turiu ADHD, todėl žinau, iš kur “viskas” ateina. Tai reiškia, kad nereikės aiškinti, kas esate, kaip veikia jūsų smegenys, kokie pasirinkimo motyvai ar kodėl susiklostė tokia situacija. Todėl turėsime daugiau laiko susitelkti į jus. Jūsų patirtis su ADHD yra unikali, ir jūs visą gyvenimą kaupėte žinias apie savo ADHD bruožus. Mes padėsime jums atskleisti šią informaciją ir visapusiškai ja pasinaudoti, kad galėtume sukurti jums tinkantį požiūrį.

Koučingo sesijos kaina 40eur/1val.

Atsiliepimai

Miglė Baltramėja

Norėčiau padėkoti už visas sesijas. Buvo nuostabu, kad pagaliau įsivardinau sau aiškiai savo ADHD stiprybes ir susidėjau pirminį planą nuo ko pradėti. Yra gera suvokti, kad ADHD gali būti ir pranašumas, ne sindromas. Dėkoju dar kartą!

Abiturientė

Giedrė Zurbaitė

Sesijos labai patiko ir jaučiausi puikiai. Nuostabu, kad nereikia aiškinti, kas yra ADHD – nes savo psichoterapeutą turėjau edukuoti, o čia jaučiausi laisvai. Būdavo pagaunamos mano mintys, kurių pati neužakcentavau, visi mano pačios galvoje besislepiantys sprendimai buvo ištraukti į dienos šviesą ir padėti ant stalo. Situacijos ir siekiamo rezultato išgryininmui daviau ne maksimalų balą, nes sunku suvaldyti tas besimėtančias nuo temos prie temos smegenis, bet kiek tik tai buvo įmanoma, koučerė tą padarė. Aiškumas ateities veiksmams irgi buvo, tik ne max balų, nes tai irgi neįmanoma – ateities veiksmai/požiūris keičiasi su jau praktiškai įvedamais pokyčiais. Koučere esu labai patenkinta ir rekomenduoju kitiems ADHD.

Marketing Professional

Dovilė Dilienė / ByteBite

Labai stiprus gebėjimas sukurti jautrią ir atvirą atmosferą (ir dar nuotolinėje sesijoje!) būti pažeidžiamai tiek prieš save, tiek prieš beveik pirmą kartą gyvenime matomą žmogų. Taiklus matymas pamatinių ir kertinių dalykų veda prie labai taiklių klausimų ir ne visada man pačiai patogių mano at(si)sakymų sau.

Kūrybinių technologijų akademijos vadovė

Agne Rasa Monge Sanchez

Unikali patirtis. Sunku sudėti į žodžius, kaip išreikšti dėkingumą po sesijų su Rūta. Pirmą kartą gyvenime man nereikia jaustis, jog turiu teisintis savo koučeriui dėl tam tikrų situacijų gyvenime, kurios privedė prie esamų aplinkybių. ADHD spektras ir visi to užkulisiai suprantami iš pusės sakinio. Tai taip palengvina procesą, kai žinai kad vedlys žino ką išgyveni, kas vyksta. Ir tas su meile atsargus vedimas link atsakymų. Be patarimų “kaip reiktų gyventi, elgtis, mąstyti”, tačiau užduodami skalpelio aštrumo klausimai, kurių atsakymai atveda į esmę. Visi atsakymai slypi mumyse, tačiau ne kiekvienas gali padėti juos atsakyti. Rūta yra tas retas vedlys, kuris GALI. Dar pridėkime gerą humoro jausmą! Nes niekas taip nepadeda kaip juokas 🙂 kad tie emocijų “linksmieji kalneliai” nebūtų vien minoras.

Personal Assistant whom You might seen on TV | Multi-cultural experience in organizations across the globe