ADHD yra iššūkis, kurį ne visi supranta, o ir paaiškinti ne visada išeina. Sunkiausia tada, kai dar nežinome diagnozės, kai nėra paaiškinimo ir jautiesi vienišas. Vienas iš ADHD pionierių, Ned Hallowell, savo podcast kalbėjo, jog gyventi su ADHD nelengva ne dėl to, kad simptomai trukdo kasdienybei. Labiau dėl to, jog vis dar tikime, kad ADHD labiau riboja, nei suteikia galimybių. Bet kol mums trūks informacijos, specialistų ir šios srities naujovių Lietuvoje, kasdienybė su ADHD išliks su tais pačiais iššūkiais.

ADHDpersona yra bendruomenės diskusijose gimęs projektas, siekiant suteikti kuo daugiau tikros informacijos apie ADHD gyvenimo būdą: simptomus, iššūkius, elgesio sutrikimus, gydymą ir galimybes . Bet ne tik informuoti, o ir pranešti, jog nei vienas ADHD neturėtų jaustis vienišas. Daugeliui, išgirdus diagnozę, kyla klausimas: “Kas dabar?” Vieniems tai liūdna žinia, kitiems palengvėja. Mes norime, kad čia rastumėte kuo daugiau atsakymų, įžvalgų, reikiamos pagalbos (specialistus) ir nusiteikimo, kad ADHD vis dėl to gali būti privalumas (daugelis su tuo ginčysis ir mes žinome kodėl).

Ar mūsų daug?

Kadangi naujausia Lietuvos ADHD statistika dar tik pakeliui, galime remtis šiais skaičiais: 2014 m. duomenimis Lietuvoje buvo mažiausiai 60 tūkst. žmonių su ADHD. Kadangi ADHD statistika auga visame pasaulyje, spėjame, jog šiuo metu Lietuvos skaičiai daug diesnį (diagnozuoti, numanantys ir net neįtariantys). Dėl informacijos trūkumo ir menkos diskusijos Lietuvoje, daugelis vis dar susiduria su iššūkiais dėl tikrosios diagnozės, medikamentinio gydymo ir know how, kaip pagaliau susitvarkyti savo bei šeimos gyvenimą (mokykla, studijos, karjera, šeimos santykiai, bei pats aš).

Norime bendrauti

Visi specialsitai, kurie Lietuvoje dirba su ADHD yra kviečiami dalintis savo žiniomis, patirtimi, bei įžvalgomis. Norime ne tik dalintis tekstais, bet ir kalbinti, nagrinėti temas, užduoti daug klausimų, nesutikti, išklausyti kitokias nuomones ir suteikti auditorijai kuo įvairesnį požiūrį apie ADHD.


Projektu rūpinasi Rūta Viktorija, kuri mielai bendradarbiaus su visais, kurie nori prisidėti prie ADHD temos plėtojimo ir diskusijos kurstymo. Nuoširdžiai tikiu, kad žinojimas gali palengvinti kasdieną ir išspręsti daugelį sunkumų. Kreipkitės, dalinkitės, kalbinkite. Visada laukiami.


[instagram-feed feed=2]

Let's get in touch

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours.